آیا در تبدیل تعهد موضوع سفته سفید امضاء به شخص ثالث، اخذ رضایت مدیون الزامی است یا خیر؟
با توجه به اینکه در خصوص سفته مقررات قانون تجارت حاکم است و در صورت ظهرنویسی، تعهد تضامنی ایجاد می­گردد و تبدیل تعهدی بوجود نمی­آید، لذا موضوع منصرف از ماده 292 قانون مدنی است. 
آیا با وجود توافق دارنده و صادرکننده چک در نحوه پرداخت مبلغ چک، موضوع چک بلامحل با گرفتن گواهی عدم پرداخت در ظرف 6 ماه قابل تعقیب کیفری است؟
توافق به اینکه بابت وجه چک ماهیانه مبلغی پرداخت شود و اجرای آن ظرف شش ماه از مصادیق بند یک ماده 292 قانون مدنی و در واقع تبدیل تعهد می­باشد و با توجه به نص صریح آن، متعهد نسبت به تعهد اصلی بری می­گردد و هر چند قبل از انقضای شش ماه گواهی عدم پرداخت اخذ گردیده باشد جنبه جزایی چک با تبدیل تعهد منتفی خواهد شد. 
* نام و نام خانوادگی :
* ایمیل :
تلفن :
* پرسش :
 


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )
تلفن تماس : 22266360
فکس : 26427779

آدرس : خیابان شریعتی، بالاتر از میرداماد، کوچه مینا (بالاتر از مترو شریعتی)، پلاک 14، طبقه دوم، واحد 6
مشاوره فقط به صورت حضوری و با تعیین وقت قبلی می باشد.
ساعات تماس جهت تعیین وقت ملاقات : روزهای شنبه تا پنج شنبه (9 لغایت 21)
پذیرش : روزهای زوج  (14 لغایت 18)
نمایش IP بازدیدکنندگان